Závěsy jsou opět v top stavu

Dům nebo byt je zkrátka místo, kde jsme nejvíce převážně našeho času, a co se týče podzimních a zimních měsíců, tak tomu bude ještě daleko více. Mnohdy se nám místa již okoukají a připadají nám tak trochu nudná. Pokud zatoužíme po změně, tak bychom si měli uvědomit i že malé krůčky udělají velké věci.
barevné závěsy
Změna polštářků, dekorace nebo různých doplňků, barevných vypínačů, ale i závěsů dokážou opět prostory dokonale oživit. Zrovna výměna závěsů udělá poměrně dost velkou přeměnu. Kdo v tomto případu ještě umí šít, tak je v obrovské výhodě, protože si snadno poradí s atypickými prostory, které nás mnohdy velmi překvapí. Pokud ovšem si dost dobře nevíme rady, tak vůbec není ostuda si pozvat bytového architekta a ten nejen, že poradí naprosto originální vzory a barvy, ale má možnosti je nechat i přímo zhotovit na míru.
jídelní kout

Praktičnost je na předním místě

Pokud se rozhodneme, že si byt vyladíme podle sebe, tak je na místě si zodpovědět pár otázek. Především co očekáváme od daného závěsu, zdali bude mít nějakou funkci nebo bude pouze okrasou? Teď je například velmi rozšířená nabídka v moderním provedení 3D tisku, ale skutečně bude záležet jen na našem rozhodnutí. Existuje dále mnoho i různých materiálů, které budou vyžadovat další úpravu po vyprání a to je žehlení. Pro pohodlnější způsob lze využít nemačkavého materiálu. A pro zajímavost závěsy nemusí být pouze do oken, ale jsou vhodné i do jiných prostorů a pak lze zvolit korálkové, bambusové, nitkové nebo perličkové. Především se s nimi setkáváme u dveří.
okna u postele
Vybíráme látku:

–          Crash – vyjadřuje se zmačkaným vzhledem a nesmí se žehlit.
–          Satén – jeho hebkost a ladnost se spíše hodí do noblesnějších prostorů, ale působí velmi elegantně.
–          Žakár – zde vynikají figurkové vzory nebo i tkané látky.
–          Kanafas – jedná se o bavlněnou tkaninu střední hmotnosti, většinou je k dostání v podobě kostky nebo proužků. Je velmi oblíbený, ale pozor je nutno počítat se žehlením.
–          Samet – je to vlasová tkanina, jemná a na dotek velmi příjemná.
–          Žinylka – je to zajímavá látka, která se vyjadřuje nepravidelností povrchu, ovšem díky tomu vznikají opticky zajímavé efekty.
Na výběr je daleko více možností a to i z nehořlavé tkaniny, ovšem musí se počítat s trochu jinou cenovou relací.