Založit s.r.o. můžete nyní snadno a rychle

Chcete si založit s. r. o.? Zákonem stanovené podmínky založení společnosti s ručením omezeným byly v posledních letech velmi zmírněny. Co vše je třeba splnit, aby došlo ke vzniku společnosti a na co nezapomenout? Jak se to s povinnými vklady a je možné založení sro v jedné osobě?

Založení společnosti

Založení firmy je díky mírnějším podmínkám dostupné pro každého

Jak již bylo uvedeno výše, v současné době je možné s. r. o. založit snadněji. K jejímu vzniku stačí dokonce i jedna osoba. Co se týče povinného vkladu, ten byl rapidně snížen. V současné chvíli je nutné složit základní kapitál v minimální výši 1,- Kč. Samozřejmě je vhodné do základního kapitálu investovat nějaké ty finanční prostředky, aby měla firma z čeho hospodařit.

Společnost s ručením omezeným si nyní zakládá i spousta živnostníků. Při podmínce minimálního vkladu 1,- Kč je tak pro řadu živnostníků výhodnější založit si firmu. Což samozřejmě působí i důvěryhodněji na zákazníky či klienty.

Co je třeba k založení sro?

Aby bylo firmu možné založit, je třeba splnit řadu podmínek. Tím samozřejmě vaše povinnosti nekončí. Dále bude nutné se přihlásit na příslušných úřadech (finanční úřad, zdravotní pojišťovna, ČSSZ apod.) K založení s. r. o. budete potřebovat několik nezbytností, a to:

  • Zakladatelskou listinu či smlouvu
  • Základní kapitál
  • Živnostenské oprávnění
  • Zápis do obchodního rejstříku

Muž v kanceláři

Se založením sro vám mohou pomoci odborníci

Pokud máte obavy z obrovské administrativní zátěže při založení sro a chcete mít jistotu, že vše proběhne hladce a jednoduše, je vždy možné využít služeb nejrůznějších subjektů, které se právě tvorbou společností zabývají. Poskytnou vám služby v oblasti poradenství a zařídí potřebné formality. Cena za tyto služby je velmi přijatelná a vám ušetří mnoho času. Navíc budete mít jistotu, že po právní stránce je vše v naprostém pořádku.