Výlet na kolech

Výlet na kolech

Připravte se

Kolo je dopravní prostředek, s kterým se můžeme přepravovat na delší vzdálenosti, přičemž musíme tu zapojit vlastní lidskou sílu, což je pro naše tělo prospěšné, abychom zlepšili svou kondici. O prospěchu pohybu na čerstvém vzduchu rozhodně nemůže být pochyb. Cyklistika každým rokem nadchne dost lidí, přičemž pokud patří i mezi Vaše koníčky, tak můžete pořádat hezké výlety.

výlet na kolech

Měli byste na ně vždy být připraveni, aby Vás nezaskočila nějaké nepříjemná událost, která by výlet výrazně zkomplikovala. Jako první vezměte povinnou výbavu a základní nářadí. V batohu by nám nemělo chybět dostatek pití, jídla a lékárnička, protože nikdy nevíme, co se může stát. Dále s sebou mějte kvalitní zámek, protože kola se dost kradou a ty lepší zmizí klidně do ciziny. Jestliže plánujete i přespání někde v přírodě, tak potom se hodí brašny na kolo, abychom všechno nemuseli tahat na zádech a zbytečně se potit.

Nosič kol

Jak už jsme si řekli, tak s kolem můžeme ujet třeba desítky kilometrů za den. Ovšem když budeme jezdit po okolí, tak za určitou dobu budeme mít lokality několikrát projeté. Proto se můžeme podívat na internet a v naší zemi najít nějaké zajímavá místa. Kola můžeme dát za auto a vyrazit vstříc danému místa. Tam je sundáme a můžeme zvesela jezdit, jak se nám zlíbí.

brašna na kol

Abychom tuhle přepravu autem zajistili bezpečně a legálně, tak můžeme využít držák na kola na tažné zařízení https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol-na-tazne-zarizeni. Ty mají bytelnou konstrukci, takže nosnost je opravdu dobrá. Nosiče jsou pro dvě až čtyři kola. Jsou určeny na tažné zařízení, což má velkou výhodu, protože se nemusíme natahovat až na střechu, a navíc se nám výrazně nezhorší aerodynamický odpor. Lepší nosiče mají uzamykatelný systém, takže se nemusíme bát, že když odejdeme, tak nám je někdo odcizí. Cestování i s kolami bude potom snadné, protože je můžeme nasadit i sundat.