Pro jakou příležitost se hodí sklenice s potiskem

Pití je jednou ze základních lidských funkcí. Tím do sebe dostáváme tekutiny, které naše tělo nezbytně potřebuje k přežití. Avšak navzdory tomu (nebo možná právě proto), že se jedná o nezbytnou činnost, nebyl důvod si ji nezpříjemnit.

Výsledkem jsou nejen nejrůznější druhy pití, ať už alkoholické či nealko, ale také různé hrnky či sklenice. Ty se nakonec staly předmětem etiky, kdy byla stanovena jakási nezávazná pravidla, která nám říkají, jaká z nich je vhodná pro které pití.

různé druhy sklenic

Jedním z méně známých typů jsou i sklenice s potiskem Promodárky. Ty byly poměrně populární zvláště v osmdesátých letech minulého století, avšak dnes se s nimi setkáme již jen málokdy. Obvykle je najdeme pouze jako jeden z propagačních materiálů, kdy je na nich natištěno logo a název firmy.

Otázkou však může být, kdy v nich můžeme svým hostům naservírovat pití. Přeci jen, jak již bylo řečeno, jedná se z velké části o reklamní předměty (pokud nepočítáme ty, které se dávají k narozeninovým jubileím, avšak ty bývají obvykle použity pouze coby dekorace, nikoliv na pití). To samozřejmě jejich využití značně omezuje.

rozbité skleničky na party

V první řadě je naprosto v pořádku, pokud z nich pijete sami doma. Koneckonců, právě k tomuto účelu jsou určeny. Avšak v případě, že máte hosty, je potřeba se zamyslet. O jakou příležitost jde, a jaká společnost se zde sešla?

Pokud jde například o rodinnou oslavu, kde nikdo příliš neřeší, z čeho pije, hlavně, že má z čeho, je v pořádku mít vodu či jakýkoliv jiný nápoj v těchto sklenicích. Jen je potřeba počítat s tím, že se na vás někteří členové rodiny mohou dívat skrz prsty, myslíc si, že si nemůžete dovolit nic lepšího.

Co se oficiálních příležitostí týká, zvláště pokud budou našimi hosty cizí lidé, bychom se tomuto typu skleniček měli vyhnout. Působí totiž lacině, a v hostech mohou vyvolat dojem, že si jich nevážíme. A to rozhodně není ideální.