Jak si sehnat peníze?

Potýkání se s nedostatkem peněz je krajně nepříjemná situace. Co chvíli totiž někdo chce, abychom mu zaplatili, co chvíli se vynoří potřeba za něco utrácet, a když nejsou peníze, je to složité. Ba i přímo nezvladatelné.

Jakkoliv by se tedy dalo říci, že jsou peníze jenom docela obyčejné kousky kovu nebo papírky, není tomu ani zdaleka tak. Jde o něco, co pro nás lidi znamená daleko víc. A když si tedy dost peněz nevyděláme, nezbývá jiné řešení, než si aspoň vzít půjčku.

centy USA

Ale zkoušeli jste si někdy vzít bankovní půjčku? Pokud ano, jistě se mnou budete souhlasit v tom, že nešlo o nic jednoduchého. Mohli jste si pochopitelně vybírat z mnoha bank a ještě více nabídek, jenže když jste se rozhodli pro určitý úvěr, ještě jste ani zdaleka neměli vyhráno. Čekalo vás ještě dlouhé a složité prokazování vaší bonity, a když jste to nakonec absolvovali, možná jste stejně nic nedostali. Protože jste nebyli tak důvěryhodní, jak si to ve zvolené bance představovali.

A možná jste uspěli až poté, co vám vyšla vstříc nebankovní společnost. Což je často ta nejdokonalejší alternativa k bankám s jejich půjčkami provázenými přísnými pravidly komplikujícími jejich poskytování.

americké mince

Když se totiž porovnají bankovní půjčky a nebankovní hypotéka FAHD, je tu jednoznačný rozdíl právě v tom, jak se žádá, jak se taková půjčka schvaluje a jak snadno se získává. U nebankovní hypotéky se totiž dává záruka splácení v podobě zástavy nemovitosti, a tak tu uspějí i žadatelé s malými příjmy a záznamy v registrech dlužníků.

Stačí tu tedy jenom dát do zástavy vhodnou nemovitost a akceptovat to, že zde člověku půjčí jenom do výše sedmdesáti procent odhadní ceny takové nemovitosti, a pak už se jenom snadno doloží schopnost splácet, dohodnou se podmínky a je to.

A proč by se tedy měl někdo z nás marně pokoušet o půjčku jinde, když je to právě tady docela hračka?