Proč je vhodné nechat pravidelně provádět revize elektřiny v bytě?

Faktem je, že většina z nás elektrickému vedení, které máme v domácnosti, příliš pozornosti nevěnuje. Tomu pomáhá také to, že je z velké části skryto ve zdi, a jediné spojení, které s ním máme, je přes elektrické zásuvky a vypínače.

To však obvykle platí jen do chvíle, než se nějakým způsobem poškodí. Ani ono totiž není nerozbitné, ani nevydrží věčně, i když obvykle slouží poměrně dlouho. Pak však již bývá pozdě, a následky bývají mnohdy tragické.

elektrikar3

Ještě smutnější je, že naprosté většině těchto nehod lze předejít. Stačí k tomu pravidelná revize elektřiny v bytě Elektrokuchař, která odhalí případnou závadu ještě dříve, než stačí způsobit nějaký problém. Měla by být prováděna pravidelně. Její četnost závisí na stáří vedení, neboť čím je starší, tím náchylnější je k poškození. Měli bychom ji však nechat provést minimálně jednou za rok.

Vzhledem k tomu, že, jak již bylo výše zmíněno, je velká část vedení skryta ve zdech, a navíc s elektřinou si rozhodně není radno zahrávat, je jasné, že ji nemůžeme provést sami. Navíc většina z nás ani nemá takové znalosti, aby při povrchním pohledu dokázali menší závadu rozeznat.

elektrikar4

Je tedy jasné, že je potřeba zavolat odborníka, v tomto případě elektrikáře. Ten má patřičné vzdělání i nástroje k tomu, aby mohl revizi provést. Navíc budeme mít jistotu, že daná práce bude provedena skutečně profesionálně, a že se na výsledky můžeme spolehnout. Navíc, v případě, že nějaký problém najde, jej může ihned opravit.

A právě profesionalita je jeden z důvodů, proč se nevyplatí nechat si udělat revizi do známého, byť je to elektrikář. Jistě, pravděpodobně nám dá slevu, avšak zároveň bude mít mnohem větší tendenci říci nám, že je vše v pořádku, a ignorovat drobné vady. A to rozhodně není dobré.

Proto rozhodně není třeba litovat peněz, které za revize dáme. Věřte, že se to rozhodně vyplatí. Přeci jen, následky by mohly být ještě dražší.