Jaký postavit plot?

Rozhodli jste se chránit svůj majetek před nechtěnými zraky a vstupem cizích osob? Dělte dobře! Současná doba je složitá a je potřeba si svůj vlastní majetek chránit. Pokud tedy přemýšlíte nad tím, že si necháte postavit plot, ale stále nevíte, jaký druh je právě pro nás nejlepší a jaký nejlépe splní všechny vaše očekávání, máme tu pro vás srovnání těch nejznámějších druhů.

železný plot

První možností je, nechat si postavit betonový plot. Betonové ploty jsou naprosto specifický druh, který se od ostatních liší v mnoha odhlede. Tento typ, jak již název sám napovídá, je vyroben z betonu, což je velmi silný a kvalitní materiál. Pro řadu lupičů je tedy tento materiál nepřekonatelný. Určitě se tak nemusíte bát nechtěných návštěv. Výhodou je i to, že skrze tento druh není vidět. Budete se tak jistě cítit více v bezpečí. Pokud byste měli ale problém s tím, že se vám plot nelíbí, můžete si jej nechat porůst nějakou popínavou rostlinou.

Další možností je, nechat si postavit klasický železný plot s betonovými sloupky. Tento druh je nestárnoucí klasika, která se používá již dlouhou řadu let. Jeho nespornou výhodou oproti předešlému typu je nízká pořizovací cena a přitom kvalitní konstrukce. Ovšem musíte počítat s tím, že před nechtěnými zraky kolemjdoucích vás prostě neuchrání. Tento typ se používá jak pro ohraničení domů a zahrad, tak výběhů pro zvířata.

dřevěný plot

Třetím nejznámějším typem jsou klasické dřevěné ploty. Ty se používají především jako dekorační prvky. Dříve byly hojně využívané i pro budování ohrad pro zvířata. Pro ohraničení domů a zahrad se příliš nehodí, před zloději vás totiž příliš neuchrání.

Posledním velmi známým druhem, jsou klasické živé poty. Ty jsou zpravidla postaveny z živých rostlin. K budování těchto plotů se nejčastěji používají malé keře, které je zapotřebí pravidelně udržovat.