Zařizujete si byt nebo dům? Zde jsou důvody, proč je někdy lepší spolehnout se na architekta!

Někteří se zařizování nového interiéru obávají, jiní se na to naopak těší. Mnoho lidí má pak pocit, že to hravě zvládnou sami, ale realita může být úplně jiná.

Zařizujete si byt nebo dům? Zde jsou důvody, proč je někdy lepší spolehnout se na architekta!

Většinou se poněkud mylně domníváme, že služby bytového architekta jsou nadstandardní a mohou si je dovolit jen ti movitější lidé. Do zařizování interiéru se pak lidé pouštějí sami, i když se v daném oboru neorientují. A výsledek? Většinou vznikne přeplácaný interiér se směsicí nejrůznějších stylů, materiálů a barev. No a celkový dojem pak z nového domova nemusí být úplně takový, jaký jsme si představovali. I když je jasné, že ani bytový architekt úplně zadarmo pracovat nebude, může se taková investice skutečně vyplatit a v konečném důsledku nám nakonec dojde, že jsme udělali dobře a ještě jsme výrazně ušetřili.

pexels-photo-3760529

Když sníte o dokonalém domově

O moderním interiéru, ve kterém se bude cítit skvěle celá rodina, sníme všichni. Bytoví architekti mají tu přednost, že dokážou vnímat interiér zcela v jiném světle, než člověk, který se v oboru nepohybuje a nemá se zařizováním žádné zkušenosti. Takže, když si jej pozvete, můžete naplno využívat všech výhod prostoru a dopřát si tak skutečně dokonalý domov.

Můžete si nechat jen poradit nebo si nechat vybavit celý dům či byt, pokud stavíte nebo jste v první fázi rekonstrukce, je správná doba na oslovení architekta. Zde platí, že čím dříve, tím lépe. Architekt bude všechno dělat podle vás, zjistí si, co se vám líbí, a jaké máte konkrétní představy. Pak poradí a pomůže najít to nejvhodnější řešení.

pexels-photo-271667

Je dobré podívat se na jeho předešlé návrhy bytových interiérů, abyste si udělali bližší představu o jeho práci. Výhody bytových architektů jsou i v tom, že takový architekt zná nejrůznější vychytávky a dokáže vám sehnat vybrané kusy nábytku od svých dodavatelů a tím mnohdy můžete také výrazně ušetřit.

Čeho je moc, toho je příliš

Když se do vybavování domu pustíme svépomocí, může se velmi snadno stát, že interiér přeplácáme, což není nic neobvyklého. Je snadné nechat se zlákat výhodnými nabídkami z obchodů nebo se nechat unést tím, co se nám líbí. Nakonec ale mohou takové kousky spolu dohromady působit rušivě. Nehledě na to, že často netrefíme ani velikost nábytku a tak tu a tam někde něco zavazí a trčí.

Chybám se s bytovým architektem ale rozhodně vyhnete!