Pejskaři jsou bezohlední

První důvod, proč je většina z pejskařů bezohledná, je nedostatečně zabezpečený pohyb po pozemku. To znamená, že mnoho větších psů může přeskočit, podlézt, nebo jakkoliv jinak se dostat přes plot. Nejen, že je to nezodpovědné z důvodu nebezpečí ztráty psa, který může vběhnout pod auto, ale také z důvodu, že ohrožujete ostatní lidi. Pak je jít s pejskem na procházku krapet nebezpečné. Pes, co se dostal přes plot mu nemusí chtít ublížit, ale také může. Není to tedy vůbec příjemné. Já osobně často pejska zvedám nad hlavu, ale jsem kvůli tomu špinavý a pes často nedá pokoj. Velmi nepříjemná záležitost.
pes na vodítku
Druhý důvod jsou procházky. Mnoho pejskařů se se psy prochází tím stylem, že je pustí „na volno,“ tedy tak, že nemají obojek, a tedy jsou nehlídaní. S tím se pojí hned několik problémů. Pes může ucítit nějaké zvíře a tím pádem vám uteče. Může ale také ucítit vás. Hodně psů je agresivních, o to více, když s sebou máte psa. Jak tedy pejskař, co nemá psa na vodítku zastaví psa od toho, aby se na mě rozběhl? Nijak. Páníčci pak mají tendenci na psa jen volat, pomalu se blížit, protože nebude utíkat, jelikož ho přeci pes poslouchá a v neposlední řadě to ještě dokáže svést na vás, z důvodu toho, že jste křičel. Vy tam mezitím stojíte se psem nad sebou, jejich pes vás obskakuje a vy jste ve výborné pozici.
posezení se psem
Je tedy doopravdy tak velký problém si psa vzít na vodítko? Nehledě na to, že psa bez vodítka je v místech jako les zakázané. Důvod je prostý, pes může být zastřelen myslivcem, může taky chytit stopu zvířete a ztratit se vám. Jediná výmluva takovýchto páníčků je, že psa mají vychovaného velmi dobře, a že není důvod se ho bát, protože poslouchá na slovo a nikdy nikomu nic neudělal, samozřejmě. Podle mě, je tohle velmi alibistické a sobecké. Přece vodítko není zas takový problém nosit s sebou. Podobně jako sáček na výkaly.