Kupte si ten správný druh dámské hygieny

            V sortimentu menstruačních pomůcek dnes panuje mezi výrobci velká konkurence, takže je rozhodně z čeho vybírat. U spotřebitelek jednoznačně vedou jednorázové vložky. Dají se koupit různé délky, míry savosti, s křidélky nebo bez a dokonce i rozmanité barvy a nebo se zapínáním na knoflíky. V Česku je pořídíte už zhruba od jedné koruny za kus až po téměř desetikorunu. Kdo chce „být značkový“ i v této kategorii zboží, má možnost, i když do kalhotek ženám nikdo nevidí, co myslíte?
druhy kalhotek.png
            Dobrou službu Vám poskytnou i vložky obyčejné a levnější, které jsou k dostání také v dostatečné kvalitě. Nejlépe v tomto směru pořídíte ve velkých obchodních řetězcích nákupem jejich interních značek. Nemusíte tedy utrácet každý měsíc stovky, nicméně rozhodně je třeba všímat si, z čeho jsou menstruační ochrany vyrobeny. Zejména si dejte pozor na ty příliš navoněné a nebo na použití nadměrného množství „umělotin“. Některé materiály mohou klidně způsobovat potíže od zarudnutí až po alergie. Vložky horší kvality i hůře „drží“, a nebo naopak silné lepidlo může dámské prádlo poničit.
            Neméně důležitou možností jak „své dny“ vyřešit mají ženy nákupem tampónů. Výběr je opět široký a v podstatě pro něj platí totéž jako pro koupi jednorázových vložek. Rozdílné jsou samozřejmě způsoby aplikace. Klasický druh tamponu zná lidstvo už tisíciletí, ovšem ty z naprosto hygienicky bezpečných materiálů mají ženy k dispozici až od druhé poloviny minulého století. V té době byl také patentován způsob zavedení „trubička v trubičce“. Věděli jste, že O.B. znamená německý „ohne binden“ – bez vložky?
            Vyznavačky bio životního stylu mají možnost používat vložky látkové. Toto zní poněkud zpátečnicky, ovšem dnes už se vyrábějí z kvalitní zdravotně nezávadné bio bavlny nebo třeba z kojeneckého plyše. Kdo chce opět dostát luxusu, může si pořídit kupříkladu hedvábné. V neposlední řadě jsou mnohem šetrnější k životnímu prostředí a díky možnosti opakovaného použití i k Vaší peněžence.
            Další alternativou je menstruační kalíšek, který není v historii dámské hygieny ničím novým. Tvar, který známe dnes, byl vynalezen už v 19. století. Použitelný bez rizika je ovšem až s příchodem silikonu, který je k dámskému tělu zatím nejšetrnější.
menstruační potřeby.jpg
 
Dnešní žena má tedy mnoho možností, jak „své dny“ zvládnout v čistotě a pohodlí, záleží jen na ní, co jí bude nejlépe vyhovovat.