Když je hledání nové práce prací na plný úvazek

Ač je v současnosti nezaměstnanost v České republice velmi nízká, bez práce je stále přibližně 200 tisíc lidí. Přitom práce by byla – volných míst je okolo 350 tisíc. Někteří nezaměstnaní práci nehledají. Ale co když vy jste už vynaložili veškeré úsilí, abyste si novou práci našli, avšak zatím je vaše hledání neúspěšné?
lidé na lavičkách
V takových případech vás již může přepadat úzkost a nechuť cokoliv podnikat. Nechce se vám psát na další nabídky, protože jste zatím u všech předchozích byli neúspěšní. V takových chvílích je ovšem důležité zůstat v klidu, neztratit trpělivost a začít analyzovat, co děláte špatně.
Zpracovat dobrý životopis zabere čas
Věnujte klidně celý pracovní týden kompletování a vylepšování vašeho osobního portfolia. Najděte vhodnou šablonu, nechte se profesionálně vyfotografovat, zaměřte se na správné názvy pozic a vyvarujte se pravopisným chybám. Ideální je nechat si váš životopis zkontrolovat nějakým přítelem. Mohl by vám říct, co se mu na něm nelíbí. Když totiž pracujete na svém životopisu moc dlouho, snadno zapomenete na něco důležitého nebo začnete zmiňovat nepodstatné věci.
Jakmile najdete pozici, na kterou se chcete přihlásit, přizpůsobte svůj životopis. Pokud vyžadují motivační dopis, pište ho na každou vybranou pozici zvlášť. Nevíte-li, kde začít, na internetu najdete velké množství šablon. Ovšem pozor, aby byl váš dopis dostatečně originální.
Hledat pracovní nabídky je třeba denně
Ať už prohlížení inzertních pracovních portálů věnujete 10 minut nebo tři hodiny, určitě byste tomu měli věnovat alespoň chvíli denně. Databáze s nabídkami práce jsou aktualizovány každou chvíli. Doporučujeme nehledat na portálu úřadu práce, ale spíše na různých inzertních portálech jako například jobs.cz.
podaná ruka na pozdrav
Zaměřte se na pozice, na které byste opravdu chtěli být přijati. Pokud si od začátku nejste jistí, zda byste takovou práci skutečně na konci přijímací procesu přijali, neodpovídejte ani na inzerát. Ideální je stanovit si nějaký cíl – například že napíšete nejméně na jednu nabídku práce každý den. Nezapomeňte, že pokud budete trpěliví, brzy na svou vysněnou pozici narazíte a získáte ji.