Zábava našeho mládí

V klidu se posaďte do křesel a zamyslete se, jaká zábava byla ta nejlepší a nejzábavnější, když jste byli dětmi? Ano, samozřejmě, nejlepší zábavou bylo lítat venku, jedno jestli v holinkách nebo jen tak bosí. Tu nás zaujala obalená sousedova třešeň, tak šup přes plot, zvolit hlídače a jde se na věc, nacpali jsme se třešněmi, před nerudným sousedem hartusícím jen tak na oko jsme rychle utekli. Jen tak se toulaly vsí, až nás napadla další lumpárna, tedy pardon, zábava. Co se takhle trefovat do výklenku nad okénkem kamínky? Super, do okamžiku, kdy se začalo tříštit nedopatřením sklo a my preventivně utekly někam dál.

kamenná chalupa
Došli jsme až na kraj vsi, tak k louce, kde se pásly ovce. Chvíli jsme na ně koukali, ale to nás brzy přestalo bavit, proto jsme se rozhodli pro stezku odvahy. Kdo přeběhne celou pastvinu, kde se nachází samo sebou i beran, pro nás představující strašidelné a nebezpečné zvíře, je super a kdo to neudělá, je bábovka. Tak se staženými půlkami strachem vyvineme nadlidskou rychlost přes pastvinu, bohužel, občas to nevyšlo a beran si trknul do naší zadnice, kterou jsme si pak ještě dlouho třely. A přešli od slz k smíchu, protože nás napadl další výborný nápad.
Na kraji lesa si postavíme tajný bunkr, kam bude smět pouze naše parta a nikdo jiný. Tak několik dni budujeme ze všeho, co kde najdeme, dokonce tajně ze spíží přineseme i tajné zásoby, to dá rozum, nebudeme přeci hlady. Ale něčí babička zrovna peče ty výborné buchty, tak ji i s jejím vnoučetem jdeme navštívit, dostaneme nejen limonádu, ale také buchty, jsme najedení a běžíme zase zpět k bunkru plánovat strašně tajnou výpravu za dobrodružstvím na další den.
stádo jehňat
Co takhle průzkum místního kravína, schválně, kdo si troufne projít uličkou mezi těmi obrovskými zvířaty až do části zvané teletník, kde jsou odstavená telata, ty nás zajímají nejvíc. Podrbeme je, oni nám ocucají palce a jako bonus, nám ženy v kravíně, které právě dojí, dají napít z hrnku čerstvě nadojené mléko. S chutí se napijeme a jdeme zase jinam za dalším dobrodružstvím. Občas na nás ty dobrodružství jaksi prasknou a rodiče nám vysvětlí jejich meze ručně stručně na zadky. Měli jsme opravdu krásné dětství.