S vozem z půjčovny dodávek Brno do Českého ráje


Že je příjemná cesta do Českého ráje, nám všem prostřednictvím písně sděluje Ivan Mládek. Text skladby se pak zaměří na lezení po pískovcových skalách a varování před neuváženými horolezeckými postupy. My bychom vás však chtěli pozvat do těchto končin hlavně za dalekými výhledy a vůní borovic v letním slunci.

rybník v Českím ráji

Pronajmout si vůz

Pobyt v Českém ráji znamená především vrcholný turistický zážitek, je zde k dispozici několik stovek kilometrů značených tras pro pěší chůzi i cykloturistiku a výhodou této lokality je i dostatek velmi pěkných a dobře vybavených kempů. Doporučit můžeme kemp v Sobotce, v Sedmihorkách, v Turnově a v Rovensku pod Troskami.

Nejkrásnější zážitky jsou vždy takové, máte-li je s kým sdílet, a právě Český ráj je ideální prostředí pro něco takového, ostatně, jistě znáte film „Jak dostat tatínka do polepšovny“, který se odehrává právě zde.

skalní město

Do Turnova či do okolí Semil se vyplácí vycestovat ve skupině – buď v rámci několika rodin, nebo přátel se shodnými zájmy. Jednou z možností, jak toto uskutečnit a vyhnout se hromadným dopravním prostředkům, je pronájem vozidla z půjčovny dodávek Brno maxidodavky.cz. Jízda, kdy jste všichni v jednom autě, má něco do sebe, je to úplně jiný zážitek, než cestovat odděleně.

Úložný prostor dodávky pojme všechna zavazadla včetně sportovních potřeb (jízdních kol, elektrokol či koloběžek), je možné zajistit i přívěs krytý plachtou a tím zvětšit úložný prostor. Vůz je v prostředí kempu v bezpečí a odtud se pak můžete vydat na některou ze zajímavých vyhlídek na vrcholcích pískovcových skal.

Autocamping je v poslední době výhodný způsob trávení dovolené i vzhledem k současné situaci, kdy se vše přizpůsobuje koronaviru, a kdy může být vycestování za hranice republiky zbytečně riskantní a problematické. Kempy jsou navíc prostředí, kde se lidé příliš neshlukují (maximálně v restauraci), ale i tomu lze hravě předejít.