Průzračné osvěžení

Znali jsme to všichni. Po úmorném dni v zaměstnání se vydat do průvodu zpocených občanů. Následovalo vystát frontu u pokladny a pak mít štěstí, abychom nalezli v okolí bazénu místo pro svou deku. Mezi tím křik, pláč a soukromí žádné. Co nám tehdy zbývalo, chtěli jsme si v horkých dnech zaplavat a děti zaskotačit ve vodě. Dnes to ale není tak složité. Pokud se rozhodnete pro vlastní bazén, uděláte to nejlepší. Odpadne vám složitá cesta k bazénu, transport zavazadel, kde máte deky, svačinu, nafukovací hračky. Jak krásné je vyjít před terasu svého domu a vkročit do modrozelené vody soukromého bazénu. Bazénová vodamá ale svá pravidla, aby zůstala právě tak průzračná a čistá, jak má být.
puntíkatá konvice

Bazénová chemie

Bez té se při provozování vlastního bazénu neobejdeme. Pokud bychom jí nepoužili, voda se nám za pár dní zkazí a můžeme zapomenout na to, že bychom se cachtali v nezávadné vodě. A to nikdo z nás nechce. Proto je jako první rada, která se doporučuje dodržet, poučit se o bazénové chemii. Jste-li laik, neváhejte a dojděte se poradit do centra bazénové chemie, kde vás poučí a poradí, co a kolik je nutné do vody sypat. Tím si ušetříme nejen práci, ale hlavně peníze. S doporučením od odborníků se nám povede vykouzlit takovou vodu, která nejen osvěží, ale bude průzračná a nezávadná. Zejména rodiny s malými batolaty uvítají, že se děti mohou koupat ve vodě, které je možné po hygienické stránce věřit. Malé děti s citlivou pletí jsou totiž velmi náchylné k různým vyrážkám, alergiím nebo infekci. Voda ošetřená podle rad odborníků nám zaručí, že tohoto se bát nemusíme.
zastřešený bazén

Proto na bazénové chemii nešetřeme. Nemusíme vydávat peníze navíc, ale nesnažme se dávky ošidit nebo některou ingredienci vynechat. Za následky v podobě zkažené vody nebo infekce našich blízkých by to nestálo. Ale ani předávkování chemie není na místě. Voda by se stala agresivní a mohla by také napáchat více škody než užitku. Poškození zaznamenáme zejména k naší kůži. Léto netrvá tak dlouho. Pokud nemáte bazén umístěn v suterénu svého domu, kdy musíte vodu udržovat celý rok, za ty dva měsíce prázdnin ve znamení křišťálové vody a báječného osvěžení bez rizika to stojí.