Proč raději skříně na míru, než klasiku s křídlovými dveřmi

Vše na jednom místě

Mít předměty v domácnosti uložené na deseti místech, je nesmírně otravné ze dvou důvodů. Za prvé musíte mít přehled, kde se co nachází, a to není tak jednoduché, protože se snadno může stát, že po půl roce si už nevzpomenete, kam jste uložili náhradní žárovky, a zrovna teď jednu potřebujete vyměnit. Při balení zavazadla na dovolenou si zas nevzpomenete, kde máte lyžařské boty nebo naopak potápěčské ploutve a šnorchl. Budete pobíhat sem a tam a ztratíte tím hledáním spoustu času, zatímco u jedné skříně na míru z Prahy stačí otevřít posuvné dveře a nikam běhat nemusíte.

ramínka ve skříni

Máte plné ruce a chcete otevřít skříň

Už se vám někdy stalo, že například uklízíte hromadu vyžehleného prádla, jdete ke skříni, máte obě ruce plné a potřebujete operativně otevřít dveře, aniž byste museli prádlo pokládat na zem? U křídlových dveří to půjde docela obtížně, ale u těch posuvných se stačí jen loktem o dveře opřít a lehce je posunout do strany. Navíc vám dveře nebudou překážet v prostoru, posunou se jen do boku, takže máte dostatek místa k ukládání vyžehleného oblečení na své místo.

oblečení ve skříni

Na vzhledu také záleží

Velkým „plus“ vestaveb na míru je jejich vzhled. Posuvné dveře se zhotovují v poměrně značném rozsahu dekorů, na rozdíl od běžného nábytku, je to dáno tím, že rozměry a konstrukce posuvných dveří bývají jednotné pro všechny typy vestaveb, takže je možné jejich vzhledu věnovat maximální pozornost.

Dveře mohou být pouze jednobarevné, anebo mohou být opatřené potiskem – kresbou či fotografií, a jistě je vám jasné, že tím pádem se jedná o nekonečný sled povrchů. Můžete tedy mít doma například čistě bílé nebo zelené dveře, anebo se na nich může objevit třeba vzrostlá palma a hladina mořské laguny. Pouze buďte opatrní s tmavými dekory, které vás budou okrádat o světlo, a může se stát, že se v místnosti budete cítit stísněně.