Není chůze jako chůze

Ze všech stran denně slýcháme, jak je pro nás sport prospěšným a jak by bylo dobré některému se věnovat. Někdo se nechá přesvědčit bez větších problémů a jiný se stále nemůže rozhodnout, jaká fyzická aktivita by byla právě pro něho ta pravá.
turistické boty a hole

o   Nejhorší rozhodování mají ti, kteří se delší dobu aktivněji nepohybovali a na těle jim mezitím přibyly nějaké kilogramy navíc.
Sport by rozhodně neměl být něčím nepříjemným nebo dokonce otravným. Každý odborník vám potvrdí, že nejpřirozenějším pohybem pro člověka je chůze.
o   Že to není žádný sport?
o   Nebo naopak – tento sport provozujete denně?
To nemusí být tak docela pravda. Je přeci velký rozdíl mezi horskou túrou a odskočením si do obchodu pro rohlíky. Jestliže to myslíte s tím sportováním vážně a chcete zažít nenásilnou formou, pak je pro vás tím nejvhodnějším takzvaný nordic walking. Což znamená chůze s hůlkami.
nordic walking v horách

Tělo se nastaví na správný režim

Zajímavé je, jak se vlastně na tento způsob chůze přišlo.
·         Na závodech běžkařů ve Finsku roztál sníh.
·         A tak závodníci dostali pouze hole bez lyží.
·         Zjistilo se, že je to mnohem pohodlnější nežli jít jen tak s prázdnýma rukama.
Tento sport se rychle rozšířil po celém Finsku a pak i po celé Evropě. A tak dnes potkáváme tyto „poloviční lyžaře“ na horách, v nížinách, a dokonce už i ve městech. Není to ovšem tak jednoduché. Nejlepší je na začátek si najít instruktora, který vás naučí správně chodit. A co je hlavním přínosem tohoto nenáročného a zábavného sportu?
–         Jestliže zůstanete v nordic walking v nízké až střední aerobní zátěži, dosáhnete ideální úrovně pro spalování tuků a zrychlení metabolických procesů ve vašem těle.
Kromě toho získáte ztracenou fyzickou kondici. Naprosto dokonalé je, pokud si jdete vyšlápnout alespoň ve dvou. Tato chůze totiž není nikterak náročná, a tak si při ní i poklábosíte.