Bydlete útulně a komfortně a zároveň úsporně

Lidé, kteří sází na komfort bytových domů, budou na svá rozhodnutí pravděpodobně hodně doplácet. Jde totiž o to, že náklady na společném bydlení, kde jste centrálně zásobováni teplem, a napojeni na běžné inženýrské sítě, jsou mnohem vyšší, než u rodinných, samostatně stojících domů. Každý z vás jistě zaznamenal prudký nárůst cen energií a nedá se očekávat, že by se situace posunula v dohledné době k lepšímu, možná spíše naopak.

ložnice v domě

Jestliže ovšem bydlíte ve vlastním domě se zahradou, dá se tu mnohem lépe „kouzlit“ a vytvářet úsporná opatření.

Topení v podlaze a krbová vložka – topení dřevem stále vychází nejlevněji ze všech topných zdrojů a v kombinaci s krbovou vložkou (výměníkem) rozvodem v podlaze máte doma skutečný komfort. Protopíte méně, než kdybyste měli klasický radiátor, neboť teplo na obnažené plosky chodidel dodává větší pocit pohodlí, než když je podlaha chladná. Můžete vytápět místnost o něco chladněji, a přesto se tu budete cítit skvěle.

palivové dřevo

Fotovoltaika a solární kolektory na ohřev vody – současné technické možnosti umožňují investovat s rozumem do budoucna a stát se více nezávislými na tržním systému, který je doslova nevyzpytatelný. Proč tedy nevyužít energii slunce, které nás zásobuje světlem a teplem zdarma, a nevystavuje nám lidem za svou činnost žádnou „účtenku“. Solární technologie jsou cenově dostupné a snadno si spočítáte jejich návratnost.

Ani na vodě nemusíte být závislí – topení dřevem, elektřina a teplá voda ze slunce a k tomu všemu sporák na výhřevný propan-butan a vlastní vrtaná studna. Tehdy jste téměř zcela nezávislí na situaci s energiemi a můžete své životní plány směrovat jinam. Být soběstační je právě v tomto směru zásadní i pro vaše potomky, a stavební firmy v Havlíčkově Brodě HB stavby vám ve vašem snažení mohou vyjít vstříc a mohou vám pomoci realizovat vaše životní sny a plány.