Bez bot je to lepší

Pokud chcete ubrat nějaký ten kilogram, který se ve vašem těle usídlil během vánočních svátků, máte celou řadu možností, jak toho docílit. Samozřejmostí by mělo být racionální stravování, ovšem neměli byste zapomínat ani na pohyb. Jízda na kole nebo běhání patří mezi základy, ale v případě, že se ani na jedno příliš necítíte, můžete trochu ubrat a zvolit si něco na první pohled jednoduššího – prostou chůzi. Ovšem ne chůzi s botami, ale bez nich. Bos je to totiž daleko lepší a hlavně zdravější.

mokré nohy

Pro lepší páteř

Pravidelná chůze vám může v mnoha věcech pomoci, ale pokud máze nastavený špatný pohybový stereotyp, můžete si tak i ublížit. Z toho důvodu je vhodné si alespoň jednou za čas sundat boty a jít na procházku bez nich. Půl hodinky bohatě stačí, takto se vám podaří dostatečně rozproudit organismus a zároveň si možná zlepšíte i držení těla. Pohyb v botách totiž není přirozeným, zvláště v případě, když vám vaše obuv nesedí. Při chůzi bez nich sice můžete některým kolemjdoucím připadat jako blázen, ale nenechte se odradit. Krom zlepšení držen těla se můžete dočkat i dalších zajímavých zdravotní benefitů.
chůze středem silnice

Přirozenost

Díky tomu, že jsme se obklopili moderními vynálezy a prostředky, často zapomínáme na přirozenost, což nás v mnohém může limitovat. Chodit boso venku patří mezi takovéto přirozenosti. Lidské chodidlo disponuje čtvrtinou kostí, které se v našem těle vyskytují, což vám dává poměrně jasný obrázek, jak je tato tělesná část složitá. Občasné chození venku bez bot vám pomůže nejen zlepšit kondici, ale zároveň si udržet fyziologickou funkci vaší nožní klenby, která v podstatě drží celé tělo. Kdyby klenba přestala plnit svou funkci, projeví se to zvýšenou bolestivostí v kyčlích, zádech nebo dokonce v hlavě. Občas tak vyrazit na kratší obchůzku bez bot vám rozhodně neublíží. Naopak to pro vás bude prospěšné, a to bez ohledu na to, co si o vás myslí vaše okolí.