Zářivka T5 se stále používá na mnoha místech

Jsou zářivková tělesa dávno překonanou záležitostí a zdaleka se nevyrovnají současné technologii LED diod? Ne tak docela. Měli bychom si objasnit několik základních faktů, s nimiž klasické zářivky stále mohou úspěšně konkurovat moderním světelným zdrojům.zářivková tělesa v garáži
Jsou to výbojky výbojka je nejvýkonnější zdroj umělého světla, tedy pokud se jedná o vysokotlakou výbojku. Zářivky lineární i kompaktní jsou sice nízkotlaké, ale poskytují dostatek světla pro všechny běžné aplikace, tedy převážně pro pracoviště (kanceláře i manuální provozy) a domácnosti. Stále se s nimi můžete běžně setkat i ve velkých prostorách autobusových a vlakových nádraží, čekáren, různých hal a sálů, v prodejních centrech, nemocnicích atd.
Jsou všesměrové – světlo vyzařují všemi směry, a jestliže je rozumně konstruováno osvětlovací těleso, je to značná výhoda. Mohou pokrýt velkou plochu i při relativně malém počtu trubicových zářivek T5 Lightpark, instalovaných ve stropních pevných či závěsných svítidlech. V současné době je stále ještě v provozu velké množství těchto světelných zdrojů ve školách a na pracovištích, kde je vyžadován dostatečný světelný tok, zvláště u prostor s vyššími stropy.
Zavedená výroba – pro výrobu lineárních trubic není nutná žádná speciální technologie, kterou bychom neznali, výrobní náklady jsou velmi nízké vzhledem k zavedené výrobě, která probíhá nepřetržitě již déle než padesát let.zářivkové osvětlení v nemocnici
Ideální teplota chromatičnosti – většina těchto zdrojů vyzařuje světlo o teplotě chromatičnosti 6500 K, což je tzv. studená bílá, která napodobuje denní sluneční svit v dopoledních hodinách. Tato barva světla je ideální pro všechna pracoviště, kde je nutné udržet dostatečnou pozornost a bdělost, tedy pro kanceláře, školy, jednací sály, montážní a výrobní provozy, skladové prostory, garáže a parkoviště a další místa spojená s dopravou a logistikou, lékařské ordinace atd.