Tipy pro začátečníky pro založení akvária

1) Jaký druh tanku vůbec hledáte? Toto je pravděpodobně nejlogičtější, ale nejnáročnější místo, kde začít. Dávejte si pozor, abyste se ve svém prvním akváriu nevyřádili a nenabrali si toho příliš mnoho, abyste je zvládli. Dobrým tipem je začít s menším množstvím a poté narůstat, jak získáte více zkušeností a odborných znalostí v tomto koníčku. Některé dobré startovací nádrže jsou 10 galonů, 20 galonů a 29 galonů.

m

2) Kolik je váš rozpočet na toto akvárium? To může být pro někoho zvenčí zřejmé, ale je snadné se nechat přistihnout při utrácení stovek dolarů při první návštěvě obchodu. Před nákupem si naplánujte své výdaje, abyste se vyhnuli nákupu neočekávaných produktů. Tento rozpočet vám navíc pomůže určit, jaký druh akvária můžete postavit. Sladkovodní je obecně jednodušší a méně nákladná na stavbu. Postavil jsem zdravé sladkovodní akvárium o objemu 20 galonů za méně než 150 euro, ale vaše se může lišit. U mořského akvária se ujistěte, že jste provedli průzkum nákladů na produkty a nákladů na údržbu. Není neobvyklé utratit více než 1 000 euro, zejména za útesové akvárium.

3) Stavba akvária není sprint, je to maraton. Klíčem k vybudování krásného a žádoucího akvária je čas. Vaše nové akvárium bude potřebovat čas na přefiltrování vody a vybudování správných úrovní v nádrži, aby se udrželo přeživší a zdravé prostředí. Zejména pro akvária na mořském útesu je čas klíčem k vašemu úspěchu. Buďte trpěliví a užijte si svou cestu, i když vaše akvárium roste do toho, co chcete, aby bylo.

m

4) Pochopení údržby je opakující se úkol. Údržba akvária může být náročná. Stejně jako vy pracujete na tom, aby byl váš domov čistý, akvárium od vás vyžaduje stejné úsilí, abyste zajistili, že prostředí akvária zůstane udržitelné. Ujistěte se, že máte čas investovat do údržby svého akvária, nebo si najděte firmu na údržbu akvária, která vám pomůže s údržbou akvária. Navíc investice do vybavení, které vám pomůže při čištění akvária, může být neocenitelná. Filtrační systémy jsou téměř vždy potřeba, pro nádrže se slanou vodou lze použít živou skálu a písek lze použít jako další úroveň filtrace.

Doufejme, že tyto 4 jednoduché kroky vám pomohou začít s akváriem.