Stěhování pian snadno a levně


Toužíte po pianu? Nebo jste majitelem a řešíte situaci ohledně stěhování? Možná přemýšlíte, do jaké míry může stěhování mít vliv na ladění nástroje. Zajisté je ve vašem vlastním zájmu, aby vše bylo vyřešeno prostřednictvím adekvátní volby a k maximální spokojenosti.

bílé grand piano.jpg

Má přesun vliv na ladění?

 

Otázka, kterou si asi položí každý, koho se tato záležitost týká. Však mezi lidmi je mnoho různých mýtů a předsudků. Realita pak může být zcela odlišná. A jak je to tedy vlivem na ladění při stěhování pian? Ano, má vliv, ale ne v tom smyslu, že by vadila samotná přeprava a vlastní přemístění na určené stanoviště, pokud je vše provedeno šetrně.

 

Pouze jediným důvodem rozladění je změna mikroklimatu v rámci stanoviště, tj. změna vzdušné vlhkosti, změna teplotního režimu. Jakékoli povolení ladicích kolíků, ohýbání rámu, křížení konstrukce, jsou zcela nepravdivé informace.

 

Piana jsou ohledně statické pevnosti velmi namáhaným nástrojem. Platí všeobecné pravidlo, že zhruba po šesti týdnech po uložení na jeho pevné místo, by se měl nástroj dostatečně aklimatizovat i stabilizovat. Poté je vhodné jej nechat zkontrolovat a případně naladit.

grand piano.png

Transport nástroje v zimním období

 

Tato situace je reálná, ale má to jistá omezení. Lze provést přepravu i v mrazu do minus šesti stupňů Celsia. Při vyšších mrazech je to již riskantní ze dvou příčin. První je, že šedá litina, ze které je odlit rám se stává díky mrazu křehčí a při velkém mrazu může až prasknout. A druhým problémem je, že čím větší mráz, tím vyšší napětí strun.

 

Pomoc od profesionální firmy

 

Adekvátní řešení při stěhování pian poskytne firma s dlouholetou působností. Služba zabývající se stěhováním i velmi těžkých břemen. Vše lze zařídit zcela snadno a rychle. Postačí zavolat na dispečink společnosti, kde udáte informace ohledně stěhovaných věcí. Zároveň si i takto předem objednáte případně balicí materiál, který vám firmou bude zapůjčen zdarma.