Čím vás překvapí tekutá tapeta

Také se řadíte k lidem, kteří jsou kreativní a nesmíří se v interiéru s obyčejnou malbou? Kupříkladu mnoho značek těchto výrobků je sice prvotřídních ve své jakosti, ale je to přece jen pouhá malba, od níž nemůžete očekávat vlastnosti, které vám mohou nabídnout jiná řešení. Třeba tekuté tapety. Co je na nich tak výjimečného a proč je alespoň vyzkoušet?

tekuté tapety na stěně

Homogenizují povrch – tento výraz je pro někoho možná příliš vědecký a tak jej popišme srozumitelnou formou. Jde o to, že tekutá tapeta je kašovitá směs, která se nanáší špachtlí, hladítkem či stěrkou, a vytváří souvislou vrstvu silnou několik milimetrů. Ta ovšem stačí k tomu, aby vyrovnala případné drobné trhlinky, výstupky a přechodové linie způsobené např. nerovnoměrnou vrstvou štuku. Výsledek vás mile překvapí, vznikne povrch velmi rovný a hladký, jako kdyby byl vytvořen najednou v celé šíři.

interiér bytu

Zajímavé vzory – vzorování tekutých tapet je doslova nekonečné, ze totiž vytvořit nekonečný počet kombinací barev a vzorování, což je dáno samotným složením. Základní složkou tapet je celulóza a do té se přidávají podle libosti kousky bavlny, slídy, hedvábí, vlny a pojiva, případně dalších složek přírodního původu. Jistě tušíte, že odlišnými poměry různých složek vytvoříte nespočet variací a tím pádem třeba i zcela originální povrch stěn vašeho interiéru.

Zdravotní způsobilost – kdo by nechtěl být zdravotně způsobilý k výkonu profese, co vás baví? Samozřejmě se to týká i tekutých tapet, které jsou způsobilé k tomu pokrýt vaši stěnu materiálem, jehož složení a struktury se nemusí obávat ani malá batolata. Rodiče malých dětí tak mohou být klidní i v okamžiku, kdy se vrstvy tapet děti dotýkají, nebo je dokonce očichávají a olizují.

Inspirujte se na Internetu – napříč Internetem koluje velké množství realizací, z nichž mnohé jsou skutečně inspirativní. A pamatujte – méně je mnohdy více, je tedy výhodné například tekutou tapetu aplikovat v podobě soklu, pásu, výklenku, zaobleného geometrického útvaru jen v části místnosti a sladit jej s okolním prostředím, tedy obvykle s malbou, dřevěným či kamenným obkladem atp.