Chemie do vířivky

Vířivky a whirlpooly jsou zvláštní kategorií v úpravě vody. Systémy vířivek a whirlpoolu je odlišný od toho, co známe z běžného bazénu a proto není dobré přidávat obyčejnou chemii do bazénu do těchto atypických koupacích prostředků. Pro úpravu vody v těchto zařízeních proto používáme specifické přípravky. Speciální chemie do vířivky se hodí daleko více. Využijte proto zde naší nabídky.

křupavé třešně

  • Voda v bazénu totiž většinou nemá tak vysokou teplotu, jako je tomu právě u vířivek. I z těchto důvodu zde nemusí fungovat přípravek, který je vhodný do chladnější vody v bazénu. V teplejší vodě totiž velice často dochází ke snížení účinnosti těchto přípravků. Především se to týká chloru a podobných látek. Chlor není v teplé vodě stabilní, a proto by nemusel vůbec účinkovat.
  • Do whirlpoolu se naopak hodí přípravky bromové chemie. Ty jsou založeny na bázi aktivního kyslíku. Stejnou péči, jakou budete věnovat vodě uvnitř, musíte věnovat také ostatním tryskám a okruhům, protože především na tom závisí správné fungování celého systému.

u bazénu

Jednoduchý princip a postup

Nemusíte se dopředu ničeho obávat. Pravidelná údržba a čištění se týká pouze přidání speciálního přípravku, který sám vykoná vše potřebné. Existují speciální čističe, které Vám v této oblasti rozhodně usnadní práci. Díky tomu získáte optimální kvalitu vody.

Malý objem a vysoké zatížení dělá divy
Není dobré kombinovat obyčejné přípravky do bazénu s těmi, které máte dávat do vířivky. Malý objem vody a velké zatížení, horká voda často kolem 30 °C a voda ve vířivce je hned vystavena vyššímu riziku. Proto je tato voda odlišná od té, kterou máme v zahradním nebo interiérovém bazénu, kde je teplota vody daleko nižší a proto tam chemie působí jinak než by působila ve whirlpoolu.

venkovní koupel

  • V každém případě je vždy nezbytné pořídit chemii pro úpravu hodnoty pH, odpěňovače, které odstraní vznikající nežádoucí pěnu a kyslíkový aktivátor, který aktivuje oxidační složky v přípravcích kyslíkové chemie.
  • Můžete si zvolit, zda chcete vodu ve vířivce udržovat pomocí produktů kyslíkové chemie, chlorové chemie anebo jejich kombinací.